نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

گروه کارآفرینی

 

تاریخچه گروه:

گروه آموزشی مدیریت و کارآفرینی دانشگاه رازی با همت مدیران دانشگاه از بهمن ماه سال 1389 تأسیس و در  در مقطع کارشناسی ارشد در رشته کارآفرینی با گرایش کسب وکار جدید اقدام به پذیرش دانشجو  نمود. با توجه به رسالت، اهداف بلند مدت و چشم انداز گروه، در سال 1390 گرایش آموزش و ترویج و در سال 1391 گرایش خدمات کشاورزی نیز به رشته- گرایش قبلی اضافه گردید.

در سال 1392 پس از اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این گروه موفق به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری کارآفرینی با گرایش کسب وکار جدید گردید و خوشبختانه نام دانشگاه رازی به عنوان دومین دانشگاه پس از دانشگاه تهران در سراسر کشور در زمینه ایجاد دوره دکتری در این رشته ارزشمند در تاریخ آموزش عالی کشور ثبت و ماندگار گردید. در این سال رشته مدیریت آموزشی نیز به رشته­ های موجود کارشناسی ارشد اضافه و به پذیرش دانشجو در این رشته مبادرت گردید.

 به دنبال تعدیل گرایش­های دوره کارشناسی ارشد توسط وزارت متبوع، در سال 1396 دو گرایش آموزش و ترویج و خدمات کشاورزی در رشته کارآفرینی حذف و دو گرایش جدید گردشگری و سازمانی جایگزین گردید.

 

اهداف گروه:

هدف از تأسیس این گروه تأمین و تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز جامعه در حوزه­های مدیریت و کارآفرینی اعم از بخش دولتی و خصوصی است. با توجه به اینکه در حال حاضر نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز توسعه کشور در حوزه کارآفرینی به حد کافی وجود ندارد لذا تدریس و توسعه این رشته از ضریب اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دانش­آموختگان این گروه به توانمندی­های قابل توجهی در زمینه­های ذیل نائل می­شوند:

  • عضویت در هیأت علمی دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی  
  • پژوهش در حوزه­های مدیریت و کارآفرینی
  • مشاوره تخصصی و حرفه­ای در زمینه مدیریت و کارآفرینی
  • توسعه کارآفرینی در بخش­های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی
  • توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی در کشور
  • راه­اندازی کسب وکار در حوزه­های مختلف

 

در حال حاضر از کشور عراق نیز دانشجویانی در این گروه آموزشی مشغول تحصیل هستند و تا کنون چند نفر از آنان فارغ­التحصیل شده و به عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه­های عراق مشغول تدریس می­باشند

 

مقاطع و گرایش ها:
کارشناسی:
کارشناسی ارشد:

 

کارشناس گروه
سلمان نظری


تلفن:
۳۸۳۸۸۴۹۳-۰۸۳