نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

Activities of the Scientific Council for guidance and counseling in the academic year of 95-96 and 96-97

Activities of the Scientific Council for guidance and counseling in the academic year of 95-96 and 96-97


به نام خدا

 

فعالیت های انجمن علمی راهنمایی و مشاوره در سال تحصیلی 95-96 و 96-97

 

 

اساتید مشاور انجمن

جناب آقای دکتر محسن گلمحمدیان- جناب آقای دکتر محمد سجاد صیدی

دبیر انجمن

خانم آذر پروانه (کارشناس ارشد مشاوره)

اعضای انجمن

1-خانم سارا ویسی (کارشناسی مشاوره)-2-خانم فاطمه صادقی (کارشناسی مشاوره)-3-آقای فرامرز مروتی (ارشد مشاوره)-4-خانم حسنا نظری (ارشد مشاوره)

اعضای علل بدل

آقای محمد عطا آقایی (ارشد مشاوره) آقای ایمان مصباح (ارشد مشاوره)

 

 

 

 

 

مقدمه

انجمن علمی راهنمایی و مشاوره در راستای پیشبرد اهداف علمی و آموزشی دانشگاه، اقدام به فعالیتهای علمی و آموزشی طی سالهای اخیر و همچنین سال جاری نموده است که با همکاری اساتید گرامی گروه و همچنین دانشجویان فعال در این حیطه توانسته است به سطحی از رشد و بالندگی علمی برسد که در مقایسه با سایر انجمن های علمی در سطح دانشکده و دانشگاه پیشی بگیرد.

 لازم به ذکر است که انجمن علمی مشاوره و راهنمایی دارای چهار شعبه می باشد که عبارتند از:

انجمن مشاوره خانواده

انجمن مشاوره مدرسه

 انجمن مشاوره شغلی

انجمن مشاوره توانبخشی

فعالیتهای انجام شده توسط انجمن در سال اخیر  و سال جاری که همه آنها با مجوز معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار گردیده اند،  در ادامه ذکر می گردد:

 

 

1-برگزاری سلسله جلسات ژورنال کلاب:

این جلسات که به صورت هفتگی برگزار شد، جهت آشنایی دانشجویان با مقالات و دستاوردهای علمی روز دنیا و همچنین ایجاد علاقه و شورو اشتیاق به تحقیق و پژوهش در دانشجویان صورت گرفته که با حضور اساتید گروه مشاوره و استقبال بی نظیر دانشجویان روبرو بوده است.

 

2-برگزاری جلسات "یکشنبه های مشاوره­ای" با حضور اساتید گروه مشاوره:

این جلسات که به صورت هفتگی و با حضور اساتید گروه مشاوره و حضور پرشور دانشجویان برگزار گردید، با هدف ایجاد شور و نشاط علمی بین دانشجویان و افزایش تعامل آنان با یکدیگر و همچنین با اساتید گروه در فضای علمی خارج از جو کلاس و ترغیب آنان به فعالیت های علمی فوق برنامه برگزار گردید.

 

3- برگزاری نمایشگاه کتاب: به مناسبت هفته پژوهش و با هدف تشویق دانشجویان رشته های دیگر به کتابهای حوزه مشاوره و  روانشناسی، با همکاری انتشارات آوای نور، نمایشگاهی به مدت یک هفته در دانشکده علوم اجتماعی برگزار گردید.

 

4- برگزاری نشست تخصصی جایگاه مشاوره در قرن حاضر  با دعوت از رییس انجمن مشاوره ایران

 این نشست که با حضور رییس انجمن مشاوره ایران، سرکار خانم دکتر معصومه اسماعیلی و ریاست محترم دانشکده و  اساتید گروه مشاوره و همچنین استقبال پر شور دانشجویان همراه گردید، فضای همدلی و شور و نشاط در بین آنان گردید.

 

5- نقد روانشناختی فیلم رهایی شایوشنگ:

این فیلم که با هدف افزایش قدرت تحلیل و نقد و بررسی روانشناختی در بین دانشجویان برگزار گردید. در سالن اجتماعات دانشکده به نمایش گذاشته شد، با استقبال پر شور دانشجویان روبرو گردید که در پایان اساتید گروه مشاوره و همچنین گروه جامعه شناسی به نقد این فیلم پرداختند.

 

6- برگزاری کارگاه مقدماتی آموزش نرم افزار SPSS:

این کارگاه با توجه به نیاز دانشجویان و کمبود مهارت آنان در این حیطه علمی، توسط جناب آقای دکتر گلمحمدیان به مدت 5 ساعت در دانشکده علوم اجتماعی برگزار گردید و گواهی شرکت در کارگاه نیز به شرکت کنندگان اعطا گردید.

 

7-برگزاری کارگاه عملی "آموزش مهارتهای زندگی":

این کارگاه جهت آشنایی دانشجویان با مهارتهای پایه و اصلی زندگی و با هدف سازگاری هر چه بیشتر آنان در زندگی دانشجویی به مدت 6 ساعت در دانشکده علوم اجتماعی برگزار گردید و گواهی شرکت در کارگاه نیز به شرکت کنندگان اعطا گردید.

 

8- بازدید از سرای سالمندان:

این بازدید با هدف ایجاد شور و نشاط و روحیه همدلی و همکاری در دانشجویان و آشنایی با محیط های خارج از دانشگاه و به منزله نوعی بازدید علمی از مشاغل مربوط به رشته مشاوره انجام گردید.

 

9- دعوت از اعضای انجمن NA:

این جلسه که با حضور اعضای انجمن N A (افرادی که داوطلبانه اعتیادشان را ترک کرده اند) و حضور اساتید گروه مشاوره در دانشکده علوم اجتماعی برگزار گردید که با هدف آشنایی دانشجویان با چنین انجمنی؛ چرا که این انجمن در سطح جامعه گمنام بوده اند، و همچنین آشنایی با قوانین و وظایف این انجمن، و پرسش و پاسخ دانشجویان، به اتمام رسید.

 

 

10-جلسه نقد کتاب "وقتی نیچه گریست":

 

11- جلسه با عنوان گزارش میدانی و موردی از زلزله زدگان کرمانشاه

این جلسه که به منظور گزارش دهی و آشنایی با اقدامات مشاوره ای انجام گرفته در مناطق زلزله زده انجام گرفت و گروه اعزامی از دانشجویان رشته مشاوره، هر کدام فعالیتهای خود را شرح دادند.

 

 

 

 

 

 

گزارش تصویری (پوستر، عکس، گواهی)