4304

کتاب «اقتصاد دانش‌بنیان: مبانی، مفاهیم، روش‌شناسی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم اجتماعی، «سازمان مطالعه و تدوین» کتاب «اقتصاد دانش‌بنیان: مبانی، مفاهیم، روش‌شناسی» اثر فرشاد مؤمنی ، و سید محمدباقر نجفی را منتشر کرد.

سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی کتاب «اقتصاد دانش‌بنیان: مبانی، مفاهیم، روش‌شناسی» اثر فرشاد مؤمنی، و سید محمدباقر نجفی(عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی) را منتشر کرد.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: «این کتاب درباره یک مسئله حیاتی، که شاید بتوان آن را مهم‌ترین نقطه عطف در تاریخ رشد بشر دانست، سلسله آگاهی‌های اولیه ارائه می‌کند و دربردارنده پیام‌های مهمی برای مخاطبان فارسی‌زبان است. این نوشتار بر این امید بنا شده است که بتواند در شرایط خطیر تاریخی، کمکی هر چند اندک به افزایش زمان آگاهی دانش‌پژوهان کند. در این کتاب نویسندگان کوشیده‌اند در پنج فصل، اندکی از آگاهی‌های پایه‌ای مورد نیاز برای فهم عالمانه انقلاب دانایی فراهم کنند و کتاب را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که به خوبی می‌تواند سرفصل‌های مورد نیاز برای درسی در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد اطلاعات، و موضوعات انتخابی در علم اقتصاد در مقطع کارشناسی را پوشش دهد.»

این کتاب شامل پنج فصل به عناوین زیر است:

فصل اول: مروری تاریخی بر زندگی اقتصادی بشر

فصل دوم: مهم‌ترین ویژگی‌ها و مفاهیم بنیادی اقتصاد دانش‌بنیان

فصل سوم: ویژگی‌های بنیادی دانش به عنوان مهم‌ترین عامل تولید در اقتصاد دانش‌محور

فصل چهارم: نهاد آموزش در عصر دانایی

فصل پنجم: اقتصاد دانش‌بنیان و ساختار فعالیت‌های اقتصادی جامعه

لازم به ذکر است، کتاب «اقتصاد دانش‌بنیان» به‌عنوان پنجاه و دومین اثری که حاصل همکاری «سمت» و «شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم‌انسانی» است منتشر شد.


شناسه : 3565071